Test szóstoklasisty "Masz wiadomość. Od hieroglifów do Internetu"

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  

Zadanie 17. (Punkty 0-4)

Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis, a ile jeden zeszyt?

R e k l a m a

R e k l a m a

R e k l a m a

TWOJA ODPOWIEDŹ:
(Jeżeli odpowiedź wymaga rysowania lub liczenia, to możesz wykonać je na osobnej kartce)



Możesz jeszcze wpisać znaków:


Jeden długopis kosztuje:
Jeden zeszyt kosztuje:

(4 pkt.)

Copyright © 2012- www.sprawdzian-szostoklasisty.pl || Kwalifikacje w zawodzie
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności
(Ostatnie zmiany: 24.05.2018r)